Lecznica
Usługi
Galeria
Kontakt
Porady
Historie
Strony
Ogłoszenia
Aktualności
Drukuj Dodaj do ulubionych pomoc motylki

Aktualności

11-02-2011

17 lutego ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA w "Oazie"

Dzień Kota Z okazji ŚWIATOWEGO DNIA KOTA 17.02.2011r. (czwartek) dla wszystkich kocich pupili 50% ZNIŻKI za wizytę. Zapraszamy serdecznie na konsultacje i do zobaczenia w "Oazie"!

W Polsce święto obchodzone jest od 2006 roku. Tego dnia należy swoje mruczki obdarować smakołykami, bawić się z nimi, głaskać, drapać za uszkiem, a nawet pozwolić wspinać się po firankach, kwiatkach i drapać fotele!

W starożytnym Egipcie koty były czczone i szanowane do tego stopnia, że z pożarów ratowano je jako pierwsze. Dziś koty traktowane są jak członkowie rodzin. Japończycy wierzą, że figurka Maneki Neko - kota z podniesioną łapką ustawiana przy wejściach do domów, biur, sklepów przynosi szczęście w interesach. Kociarzami jest wiele znanych osób na przykład Winston Churchill spał i jadł z swoim kotem, a nawet brał udział w naradach wojennych. Jurij Gagarin zapewnił swojemu persowi dostawę dwa razy w tygodniu samołyków z Paryża. A ponadto możemy wymienić wiele osobistości, które kochały koty: Charles Dickens, Isaak Newton, George Washington, Amadeusz Mozart, Pierre Auguste Renoir, Nicola Tesla, Mark Twain, Papież Benedykt XVI i wielu innych.

Czy wiecie, że:

  • najstarszy kot świata miał 31 lat - Spike, rudo-biały kocur kupiony na na londyńskim targu w 1970 roku, został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa.
  • koty, jako jedyne mają zdolność do chowania pazurków
  • kot może biec z prędkością 50 km/h
  • koty mają po pięć palców u każdej z przednich łap, ale u tylnych cztery
  • najstarszy kot w Polsce miał 24 lata


 

© Copyright 2011. „OAZA" Przychodnia dla zwierząt